Acer Aspire 5541g-brak obrazu

Serwis komputerowy Chorzów

Naprawa niektórych komputerów może przysporzyć nie lada trudności osobie naprawiającej komputer lecz do tych z pewnością nie należy tytułowy model Acer Aspire 5541g. Przeciętny użytkownik nie będzie w stanie ustalić co dzieje się z jego laptopem jeśli po włączeniu komputera nic nie wyświetli się na ekranie matrycy.

Co innego serwis komputerowy, jeśli chodzi o naprawę komputerów to z pewnością sobie poradzi jednak jeśli do naprawy trafi Acer Aspire 5541g z tytułową usterką to bez dobrego zaplecza serwisowego raczej łatwo nie będzie.

Otóż, aby sprawnie zdiagnozować usterkę braku obrazu po włączeniu laptopa, musimy upewnić się, że wszystkie komponenty są sprawne. Oczywiście przy założeniu, że sam zasilacz jest dobry, ale tutaj mówimy o włączającym się laptopie, który nie wyświetla obrazu.

 Aspire 5541- nie działa

Naszą diagnozę rozpoczynamy więc w pierwszej kolejności od sprawdzenia wszystkich napięć znajdujących się na płycie głównej laptopa Acer. Nie jest ich dużo więc w ciągu 5 minut dowiadujemy się czy to aby któraś z przetwornic nie jest winowajcą całego zamieszania.

naprawa komputera Chorzów

Jeśli napięcia są o.k. to kolejnym krokiem powinno być ustalenie sprawności podzespołów bazowych takich jak procesor czy pamięć RAM. Tutaj najlepiej wykorzystać stock magazynowy części zamiennych. Każdy serwis komputerowy ma na stanie po kilkadziesiąt używanych pamięci i procesorów. Warto tutaj nadmienić iż na płycie LA-5992P ze złączem procesora S1G3  nie wszystkie AMD`ki będą działały poprawnie.

Jeśli po sprawdzeniu komponentów dalej nie mamy obrazu to musimy przystąpić do głębszej diagnostyki. Na pierwszy rzut idzie komunikacja kontrolera klawiatury z Bios`em, gdyż to właśnie te 2 elementy startują jako pierwsze po wciśnięciu guzika POWER.

Warto też wspomnieć, że odłączenie baterii Bios na krótką chwilę bardzo często rozwiązuje problem z uruchomieniem laptopa, w ten sposób zerujemy zawartość bios do ustawień fabrycznych.

Naprawa komputera Chorzów

Serwis komputerowy nie będzie tracił czasu na zabawy z bateryjką i od razu przystąpi do przeprogramowania układu Bios nowym wsadem pobranym ze strony producenta. Przecież serwis komputerowy od tego ma programator;)

Jeśli to procedura nie pomoże postawić laptopa na nogi to możemy być prawie pewni, że za brak obrazu odpowiada jedna z kart graficznych znajdujących się na pokładzie tej płyty.

Jak sprawdzić czy układ graficzny jest sprawny bądź nie?

serwis laptopów Chorzów

 

 

 

 

 

 

Tak samo jak postąpiliśmy w przypadku sprawdzenia podzespołów bazowych tzn. poprzez podstawienie sprawnego układu. Najlepiej do testów wykorzystać nowy układ graficzny, gdyż bardzo często układy używane mogą płatać figle; to nie to samo co wymiana karty graficznej w komputerze stacjonarnym, więc jeśli już sprawdzamy sam układ graficzny to podstawiajmy nowy.

Social tagging: > > > > > > > >

Comments are closed.