Acer Aspire 5520- nie widzi dysku

Naprawa laptopów Acer

Laptop Acer ASPIRE 5520 to jeden z popularniejszych modeli na polskim rynku. Dobre parametry laptopa oraz przystępna cena sprawiły, że nie jeden użytkownik jest z niego dumny. Większość usterek związanych z tym laptopem można przypisać układowi MCP67, gdyż to właśnie ten układ hybrydowy odpowiada za większość czynności, które wykonuje płyta główna w laptopie.

Jednym z problemów na jaki możemy natrafić pracując na tym laptopie to problem z dyskiem twardym. Na pierwszy rzut oka wszystkie podejrzenia padają właśnie na HDD, który może oczywiście też ulec uszkodzeniu. Najlepszym sposobem aby przekonać się o sprawności dysku twardego jest podpięcie go do innego sprawnego laptopa.

Również wejście do Biosu pozwala nam zweryfikować diagnozę usterki, gdyż dysk twardy powinien być widoczny jako urządzenie zewnętrzne.

Serwis laptopów, aby potwierdzić uszkodzenie układu BGA stosuje pewne sprawdzone metody, o których się nie mówi dlatego naprawa laptopa nie zawsze jest droga. Jednak w domowym zaciszu tego typu usterka jest praktycznie niemożliwa do usunięcia. Dzięki specjalnej stacji lutowniczej serwis laptopów jest wstanie wymienić układ i przywrócić laptopa do świata żywych. Wymiana wadliwego układu jest dość częstą przyczyną więc można śmiało stwierdzić, że cykl życia takiego układu jest dość krótki.

Podczas wymiany układu serwis laptopów najczęściej dokonuje konserwacji układu chłodzenia co przyczynia się do dłuższej bezawaryjnej pracy laptopa, nie mniej jednak układ ma swoja określoną żywotność. Cała naprawa laptopa nie powinna trwać dłużej niż 2-3 dni oraz serwis laptopów powinien udzielić 12 miesięcznej gwarancji na wykonaną usługę.

Social tagging: > > >

Comments are closed.